Balustrady nierdzewne to eleganckie produkty, które znakomicie dopełniają aranżacje w różnych stylach. Ze względu na ładny wygląd i wysoką estetykę wykonania, można dopasować je do niemal każdego wnętrza oraz elewacji. Lśniące, połyskliwe balustrady nierdzewne najlepiej prezentują się jednak w połączeniu z nowoczesnymi konstrukcjami.

Balustrada nierdzewna idealnie nadaje się do zastosowania zewnętrznego: na schodach, balkonach, tarasach. To konstrukcja bardzo wytrzymała i świetnie znosząca wieloletnią, a także intensywną eksploatację. Stal nierdzewna, z której wykonujemy tego typu balustrady, to materiał wyjątkowo odporny na korozję, jak również uszkodzenia mechaniczne. Stabilnej, sztywnej konstrukcji nie niszczą ani niskie, ani bardzo wysokie temperatury (nawet pożar), silny wiatr, mocne opady deszczu, śnieg nawet grad, jak też promieniowanie UV. Rozwiązanie to rewelacyjnie sprawdza się również wewnątrz budynków, także użyteczności publicznej, jak urzędy, szpitale czy szkoły. Balustrady nierdzewne są nie tylko trwałe, ale też łatwe w utrzymaniu w czystości. Nie nasiąkają, nie pochłaniają zapachów, są odporne na wysoką wilgotność, pleśń i inne grzyby.

Zaletą oferowanych przez naszą firmę balustrad nierdzewnych jest możliwość połączenia metalowej konstrukcji z innym surowcem, na przykład drewnem czy szkłem. Pozwala to na stworzenie estetycznych zabezpieczeń, dopasowanych do wyglądu otoczenia, w jakich zostały zamontowane. Dodatkowe komponenty mogą uzupełniać zarówno konstrukcję bazową, jak i wypełnienie. Wśród materiałów możliwych do wykorzystania w produkcji takiej bariery, oprócz wspomnianego już drewna i szkła, są aluminium, siatki, blachy perforowane oraz profile.

Balustrady nierdzewne mogą być zdobione dowolnymi wzorami. Stalowe elementy możemy wyszlifować, uzyskać efekt połysku lub zastosować wykończenie matowe. W razie potrzeby, jesteśmy w stanie pomalować balustradę na dowolny kolor.